Assalomu alaykum, aziz vatandoshlar!
Muhtaram faxriylar, qadrli yoshlar!
Munis opa-singillar, hurmatli mehmonlar!
Siz, azizlarni, ko‘pmillatli butun xalqimizni qadimiy va hamisha navqiron bayram – Navro‘zi olam bilan chin yurakdan samimiy muborakbod etaman.
Bugungi munavvar kunni elu yurtimiz bilan tinch va xotirjam kutib olayotganimiz uchun Yaratganga cheksiz shukronalar aytamiz.
Bu yilgi Navro‘z muqaddas Ramazon oyida, uning tabarruk fazilatlariga uyg‘un holda o‘tayotgani bayramga alohida ruh, o‘zgacha fayz va quvonch bag‘ishlamoqda.
Qalblarimiz shodlikka to‘lgan shunday barokatli kunlarda yurtimiz mo‘min-musulmonlarini, butun islom ummatini Ramazoni sharif bilan yana bir bor qutlab, jamiki pok niyatlarimiz ijobat bo‘lishini tilaymiz.
Xorijiy mamlakatlarda ona yurt mehri va sog‘inchi bilan yashayotgan vatandoshlarimizni ham chin dildan tabriklab, samimiy tilaklarimizni izhor etamiz.
Shunday shukuhli va ulug‘ kunlar barchamizga muborak bo‘lsin!
Shavkat Mirziyoyev: “Oldimizda mintaqamizni nafaqat barqaror, balki farovon qilish uchun tarixiy imkoniyat turibdi”
Prezident Shavkat Mirziyoyev “Markaziy Osiyo — Yevropa Ittifoqi” birinchi sammiti oldidan Euronews’ga bergan intervyusida ikki mintaqa o‘rtasidagi munosabatlar, so‘nggi yillarda Markaziy Osiyoda yuz bergan muhim o‘zgarishlar, bo‘lajak sammitdan kutilayotgan natijalar haqida gapirdi.
Shavkat Mirziyoyev Xitoy KP MQ Xalqaro aloqalar bo‘limi mudiri Lyu Szyanchaoni qabul qildi
O‘zbekiston prezidenti XXR Kommunistik partiyasi Markaziy qo‘mitasi Xalqaro aloqalar bo‘limi mudiri Lyu Szyanchao boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi. Uchrashuvda O‘zbekistonda Xitoyning yetakchi oliy ta’lim muassasalari filiallarini ochish muhimligi qayd etildi.
“Bugun Markaziy Osiyo butunlay yangi mintaqadir” — O‘zbekiston prezidenti matbuot kotibi
O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston chegaralarining tutash nuqtasi to‘g‘risidagi shartnomaning imzolanishi “ahamiyati beqiyos voqeadir”, dedi O‘zbekiston prezidenti matbuot kotibi Sherzod Asadov. “Eng murakkab masalalarni ham ochiq muloqot, hurmat va o‘zaro ishonch orqali samarali hal etish mumkin”, — dedi u.