“Dimlangan mol go`shti” go’shtli konservalar, 338 gr, GOST 32125-2013 - Tender asosida mahsulot sotib olish
Tenderda yuqori tajribaga ega bo’lgan, o`z vaqtida va belgilangan miqdorda yetkazib beraolidigan, mahalliy mahsulot ishlab chiqaruvchi va mahalliy yetkazib beruvchilar ishtirok etishlari mumkin. Tenderga kichik biznes va xususiy tadbirkorlik yo’nalishida faoliyat olib boruvchilar ham taklif etiladi.
I. Xarid komissiyasi ishchi guruhining manzili:
Ma`lumot uchun telefon raqamlar: Turaxanov O.X., Tel/faks: (+998 71) 238-75-76(78)
Elektron sayt: www.udz.uz, Elektron manzil: 1upr@udz.uz
O`lcho`v birligi
Miqdori
1 bankasi uchun *
So`m
3
“Dimlangan mol go`shti” go’shtli konservalar, 338 gr, GOST 32125-2013 “Go’sht va go’sht mahsulotlarining xavfsizligi to’g’risidagi” umumiy texnik reglament (22.01.2018y. 36-sonli VMQ).
banka
500 000,0
18 466,7
* - Chet davlat ishtirokchilari uchun maksimal sotib olish narxi 1 bankasi uchun takliflarni ochish kunidagi O’zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan o’rnatilgan valyutalar kursi (AQSH dollari, Yevro, Rossiya rubli) asosida hisob-kitob qilinadi.
Ishtirokchilarning takliflari lotning butun hajmi 500 000,0 banka qabul qilinadi.
III. Tenderda ishtirok etishi man etiladigan korxonalar va firmalar:
b)        kvalifikasiya saralashida barcha talab etilgan hujjatlarni o’z vaqtida taqdim etmagan;
c)        oldingi tuzilgan shartnomalarni munosib tarzda bajarmagan;
d)        tender elon qilingan vaqtga qadar tashkil etilganiga 6 oydan kam bo’lgan;
e)        buyurtmachi bilan sudlashuv yoki hakamlik ishini ko`rish holatida bo`lgan;
f)         mtiyozli soliq tizimini taqdim qiluvchi va/yoki moliyaviy operatsiyalar o`tkazilganda ma`lumotni fosh etilishi va taqdim qilinishi ko`zda tutilmagan davlatlarda va/yo`ki xududlarda ro`yxatdan o`tgan (offshor xudud);
g)        vakolatli organ tomonidan shakllantiriluvchi insofsiz bajaruvchilarning yagona reestriga kiritilgan;
h)        o`rnatilgan muddatda tenderda qatnashish kafolatini taqdim etmaganlar.
IV. Tenderda qatnishish uchun garov miqdori - lotda belgilangan miqdorning narxidan 1% miqdorda to’lanadi. Chet davlat ishtirokchilari uchun garov miqdori to’lov kunidagi O’zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan o’rnatilgan valyutalar kursi (AQSH dollari, Yevro, Rossiya rubli) asosida hisob-kitob qilinadi
Tenderda qatnishish garov to’lovlari uchun bank rekvizitlari:
hisob raqam (AQSH dollari): 20203840300101000001
hisob raqam (Yevro): 20203978100101000001
hisob raqam: 20203000400101000001.
MFO 00423, ОКЭД 84111 INN 201059473 SWIFT: UZHOUZ22XXX
V. Yetkazib berish shartlari:
Mahalliy ishtirokchilar - yetkazib beruvchi tomonidan buyutrmachining omborhonasiga yetkazib beriladi. Omborhonalar manzili:
110302, Oxangoron sh., Promzona, (O`zbekiston Respublikasi);
Chet davlat ishtirokchilari uchun yetkazib berish shartlari INCOTERMS-2010 asosida, alohida partiyalarda temir yo`l yo`ki avtotransport vositalaridan CIP shartlari bo`yicha yetkazib beruvchi tomonidan buyutrmachini omborhonalariga yetkazib beriladi.
110302, Oxangoron sh., Promzona, Oxangoron temir yo`l stantsiyasi, stantsiya ko`di 723009, oluvchining ko`di 1074 (O`zbekiston Respublikasi)
VI. Yetkazib berish muddati, chet davlat ishtirokchilari uchun buyurtmachi tomonidan yetkazib beruvchi foydasiga akkreditiv ochilgandan so’ng 120 kun davomida, mahalliy yetkazib beruvchilarga shartnoma imzolanishdan va oldindan to’lov amalga oshirilgandan so`ng 120 kun davomida.
VII. Ishtirokchilar ikkita komplekt tashqi konvertlar taqdim qilishi lozim, bitta original va bitta nusxa. Xar bir hujjatlar koplekti ichida ikkita ichki (texnik va narx taklifi) va kvalifikasiya hujjatlari bo`lishi lozim. Tashqi va ichki hujjatlar yelimlab ulangan joylarida ishtirokchining muxri bilan muxirlanishi kerak. Tashqi konvertda quyidagi ma`lumotlar aks ettirilishi lozim: tender ishtirokchisining nomi va manzili. Agarda konvert muxirlanmagan va belgilangan tartibda rasmiylashtirilmagan bo`lsa, tenderning ishchi guruhi yoqolgan va muddatdan avval ochilgan vaziyatlarda javobgarlikni o’z zimmasiga olmaydi.

Тендер на поставку продукции - Консервы мясные «Говядина тушеная» в банках (жестяных) по 338гр., высшего сорта ГОСТ 32125-2013
В тендере могут участвовать отечественные поставщики, являющиеся производителями или поставщиками закупаемой продукции и имеющие опыт по поставке аналогичных товаров в соответствующих объемах. Участие в тендере субъектов малого бизнеса и частного предпринимательства приветствуется.
I. Адрес рабочего органа закупочной комиссии/место проведения тендера:
Контактные данные: (+998 71) 238-75-76, 238-75-78,
Адрес место проведения тендера: 100084, ул. Халкабод 17а, г. Ташкент, Республика Узбекистан. Контактное лицо: Тураханов О.: (+998 71) 238-75-76, Ибрагимов Д.: (+998 71) 238-75-78.
Предельная стоимость
за 1 банку.
3
Консервы мясные «Говядина тушеная» в банках (жестяных) по 338гр., высшего сорта ГОСТ 32125-2013, общий технический регламент «О безопасности мяса и мясной продукции» (ПКМ №36 от 22.01.2018г.)
банки
500 000,0
18 466,7
* - Для иностранных поставщиков предельная стоимость за 1 банку рассчитывается согласно курса валют (долл. США, Евро, Российский рубль) Центрального банка Республики Узбекистан на день вскрытия предложений.
Предложения Участников на поставку товара предоставляются на весь объем лота в количестве 500 000,0 банок.
III. К участию в тендере не допускаются организации и фирмы:
а) находящиеся в стадии реорганизации, ликвидации или банкротства;
б) не представившие в установленный срок все необходимые документы для квалификационного отбора;
в) ненадлежаще исполнявшие принятые обязательства по ранее заключенным контрактам;
г) учрежденные менее 6 месяцев до объявления тендера;
д) находящиеся в состоянии судебного или арбитражного разбирательстве с Заказчиком;
е) зарегистрированные в государствах или на территориях, предоставляющих льготный налоговый режим и/или не предусматривающих раскрытие и предоставление информации при проведении финансовых операций (оффшорные зоны).
ж) внесенные в Единый реестр недобросовестных исполнителей, формируемый уполномоченным органом;
з) не представившие в установленный срок гарантийное обеспечение участия в тендере.
V. Величина задатка для участия в тендере – 1% от предельной стоимости тендерного объема по лоту. Для иностранных поставщиков стоимость задатка рассчитывается согласно курса валют (долл. США, Евро, Российский рубль) Центрального банка Республики Узбекистан на день оплаты. Оплата производится по следующим реквизитам:
Банковские реквизиты для оплаты задатка:
валютный счет (доллар США): 20203840300101000001;
валютный счет (Евро): 20203978100101000001;
расчетный счет: 20203000400101000001;
МФО 00423, ОКЭД 84111, ИНН 201059473, SWIFT: UZHOUZ22XXX
Комиссия банка за счет отправителя.
Для отечественных участников - Поставка товара должна базироваться до склада грузополучателя:
- 110302, г. Ахангаран, Промзона, (Республика Узбекистан);
Для иностранных участников - Цены на товар, поставляемый иностранными поставщиками (производителями), должны базироваться согласно INCOТERMS -2010 на условиях CIP. Поставка товара осуществляется поставщиком, отдельными партиями, железнодорожным или автотранспортным средствами на склады Заказчика расположенным по адресам:
- железнодорожным транспортом:
110302, г. Ахангаран, Промзона, железнодорожная станция Ахангаран, код станции 723009, код получателя 1074 (Республика Узбекистан);
- автомобильным транспортом:
110302, г. Ахангаран, Промзона, (Республика Узбекистан);
Сроки поставки:
Для отечественных участников – срок поставки не позднее 120 дней после осуществления «Заказчиком» первой предоплаты.
Для иностранных участников – 120 дней после открытия аккредитива.
VII. Участник должен представить два комплекта внешних конверта, один оригинал и одна копия. В каждом комплекте должен быть пакет с квалификационными документами и два внутренних (техническое и ценовое предложение). Внешний и внутренние конверты должны быть опечатаны печатью участника в местах склейки конверта. На внешнем конверте должны быть указаны: наименование и адрес участника тендера. Если конверт не будет опечатан и не помечен соответствующим образом, Рабочий орган тендера не несет ответственность в случае его утери или вскрытия раньше срока.